top of page

Rebozo

Rebozo je tradiční mexický šátek, který už po staletí používají ženy ve Střední a Jižní Americe jako součást oděvu, ale úžasným pomocníkem umí být právě pro ženy v těhotenství, při porodu a po porodu.


Během těhotenství poskytne podporu bříšku a ke konci těhotenství umí upravit polohu miminka.

Během porodu může například pomoci miminku v nevhodném postavení, které může být příčinou nepostupujícího porodu, který často končí sekcí, nebo Vám pomůže s bolestí.

Po porodu si s ním žena zavine bříško a podpoří tak zavinutí dělohy a navrácení orgánů zpět na svá místa.

Masáž pomocí šátku rebozo dopřává uvolnění a relaxaci v jakékoli fázi těhotenství a připravuje tělo na psychické, fyzické a energetické úrovni na otevření se při porodu. 

Krásně uvolňuje pánev, bedra, páteř, žebra, bránici, hluboké břišní a pánevní svaly, odblokovává SI skloubení (skloubení pánve a křížové kosti). Pomůže Vám při bolestech hlavy, při potížích s krční a bederní páteří nebo při pocitu těžkých nohou. Houpavý pohyb uvolňuje ztuhlost svalů a pánevního dna a navozuje pocit štěstí, při kterém se v ženě rozvíjí pocit bezpečí a důvěry. 

Masáž je vhodná pro kohokoli, i pro ty, kteří nemají rádi doteky. Dělá se v oblečení a pouze za pomocí šátku, jedná se tedy o téměř bezdotykovou masáž. Provádí se jemnými houpavými pohyby, které jsou moc příjemné i miminku.  

bottom of page